امروز صبح وقتی آلارم گوشیم زنگ‌خورد، هوا هنوز انقد تاریک بود که می شد حدس زد بیرون به شدت سرده. دل کندن از گرمای مطبوع پتو به قدری سخت بود که می دونستم اگه به سرعت و آنی ازش جدا نشم و این عاشقانه (دلبستگی به پتو!) دو دقیقه دیگه طول بکشه موقع جدا شدن ازش انقد تو ذهنم غر غر می کنم که ممکنه کل روزمو به گند بکشم.

سریع پاپوشامو از پام در اوردم و از زیر پتو پریدم بیرون!(:

وقتی درو باز کردیم دیدیم بله! یه ریزه برف اومده، همه جا خیس و هوا خیلی سرده.( باید ساکن کویر باشی تا متوجه بشی سوز سرد و خشک زمستونی کویر چطوری می تونه رسوخ کنه تو جونت و لرزه بر اندامت بندازه که به قول یکی از استادای سابقم وسط خیابون عربی برقصی!!)

این عکس هوای امروز صبح، به سمت مدرسه است(سرما رو حس می کنی!؟)

عکس زیر هم مزرعه ی در مسیر مدرسه است. این مزرعه بیشتر از هرچیز دیگه ای گذران عمر من در این مسیر رو بهم خاطرنشان می کنه. اولین روزای مدرسه سبز سبزه، کم کم خشک‌ می شه، بعد سفید. و یک روز دوباره سبز. اینطوری یه سال دیگه از عمرم بی هیچ اتفاق خوشایند و جدیدی سپری میشه. (می تونی حس کنی این روزا چقد کلافه و ناامیدم!؟)

بگذریم

امروز در حال درس دادن بودم که یهو چشمم افتاد به حیاط مدرسه و دونه های درشت برفی که مثه پنبه از آسمون پخش میشدن وسط حیاط. ناخودآگاه گفتم بچه ها برررف! همه بچه ها از جاشون بلند شدن و اومدن کنار پنجره. ذوق زده دونه های برفو نگاه می کردن و بینشون بحث بود که تا زنگ تفریح جمع میشه یا نه! وقتی داشتن از پنجره بیرونو نگاه می کردن منم از حیاط فیلم گرفتم:

چند ثانیه که فیلم گرفتم بهشون گفتم بشینن سرجاشون تا ادامه درسو بدم. حواسم بود که حواسشون دیگه به درس نیست. تو نگاهشون التماس موج می زد که اجازه بدم برن زیر دونه های برف. 

یه کم که درس دادم یکی از بچه ها گفت خانم به نظرتون تا زنگ بخوره هنوز برف می باره!؟

با خودم گفتم مگه چند بار در سال اینجا برف می باره و مگه چند بار بچه ها می تونن لذت دویدن زیر برف و خندیدن رو تجربه کنن!؟

گفتم نه، احتمالا بند میاد واسه همین الان می ریم حیاط ولی زود برمی گردیم.

انگار دنیا رو بهشون داده بودن.

رفتیم زیر برف، خندیدیم، عکس گرفتیم و اندکی در ذهنمون زیر برف نو رقصیدیم.

صدای قهقهه ها رو می شنوی!؟ دو ثانیه بیشتر نیست. شادی های این روزها همینقدر کوتاهن.

به قول پابلو نرودا: " مدت هاست ایستاده ام بر فراز اتفاقی که نمی افتد."

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها